Poznajmy się!

Cześć! 

 Moja przygoda z regularnym treningiem zaczęła się od treningu siłowego, ukierunkowanego przede wszystkim na poprawę wyglądu. 
Jako nastolatek byłem chudym, słabym chłopakiem i bardzo pragnąłem to zmienić. Plany treningowe były monotonne (podobnie jak i sposób odżywiania) oraz nieprzemyślane. 

 Z biegiem czasu, a złożyło się to z okresem studiów na kierunku “Wychowanie Fizyczne” na krakowskim AWFie, zacząłem doceniać inne aktywności fizyczne. Bieganie, skakanie, pływanie, gry zespołowe, narciarstwo to tylko kilka z wielu, których wspomniany kierunek studiów pozwolił zasmakować. Niestety okazało się, że sposób w jaki dotychczas trenowałem nie do końca pozwalał mi się cieszyć z każdej z nich. Z perspektywy czasu widzę jak bardzo ograniczał wszechstronny rozwój mojego ciała, a monotonia ruchowa doprowadziła do wielu przeciążeń i kontuzji w ciele. 

Był to również czas refleksji oraz stopniowej zmiany nawyków treningowych, które ciągle staram się ulepszać! 

 Aktualnie nadal trenuje siłowo 2/3x w tygodniu, jednak w sposób dużo bardziej przemyślany. Uważam, że dla ogółu populacji jest to jedna z lepszych metod na poprawę ogólnej sprawności i prewencje urazów w każdym wieku. Odpowiednio dobrany trening, uwzględniający nasze potrzeby oraz ograniczenia będzie idealnym fundamentem, pozwalającym na czerpanie satysfakcji i rozwój w dowolnym sporcie. Staram się nie zaniedbywać aspektu wydolności, regularnie wplatając sesje kondycyjne.

 Od kilku lat jestem pasjonatem górskich wycieczek, co w naturalny sposób ewoluowało do regularnych treningów wspinaczkowych, i to właśnie na tych dwóch aktywnościach skupiam się teraz najbardziej 🙂

 

 

 

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry